biuro@ledgo.com.pl

 

 

Edukacja ekologiczna dorosłych

22 września 2016

Bądźmy z siebie dumni!

Robiąc coś dla środowiska naturalnego, robimy wiele dla siebie i przyszłych pokoleń.

 

Dla wielu ludzi pięknym marzeniem jest relaks z pięknym widokiem na czyste plaże, las czy góry. Pomóżmy razem naszej planecie aby przetrwała piękna, czysta i jasna również dla innych pokoleń.

 

Trwająca era przemysłowa, pod koniec XX wieku jest stopniowo zastępowana erą ekologiczną, w której główny akcent położono na umiejętności zarządzania zasobami w harmonii z przyrodą, jak również na bardziej humanitarne traktowanie Ziemi.
 

W Polsce działa ponad 250 proekologicznych organizacji pozarządowych, 180 gospodarstw rolnych prowadzi produkcję zdrowej żywności, atestowanej przez Ekoland i wciąż są ludzie chętni do inicjowania i podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.


Budzenie w ludziach świadomości ekologicznej jest jednym z głównych zadań także naszej fundacji.

Wiemy bowiem doskonale, że świadomość ekologiczna dorosłego pokolenia to szansa na wzbudzenie ciekawości ekologicznej również wśród dzieci i młodzieży. Kreowania zachowań proekologicznych to doskonała droga do zrównoważonego rozwoju.

 

Musimy działać tak aby zasoby naturalne pozwoliły żyć również przyszłym pokoleniom.

 

Ruszaj z rodziną zieloną doliną!

 

Człowiek przez całe życie dąży do nabywania nowej wiedzy i gromadzenia nowych doświadczeń. Popularną formą sprzyjającą nauce jest organizacja takich zajęć w terenie. Często oparte są one o aktywny wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu. Obcowanie z przyrodą np. za pomocą ścieżek dydaktycznych, wycieczek krajoznawczych, spacerów po arboretach, ogrodach botanicznych to przyjemność kontaktu z przyrodą, a także edukacja odbywająca się w sposób mimowolny, naturalny.

Po stresującym tygodniu w pracy warto wygospodarować czas i zaplanować wycieczkę zbliżającą nas do natury.

 

Pamiętajmy jednak, że wszystkie te miejsca gdzie wypoczywamy są również mieszkaniem zwierząt. Nie śmiećmy i nie hałasujmy.

 

Porządki w naszych domach

 

Oprócz obcowania z przyrodą warto również zrobić porządki w naszych domach. Nie chodzi tu jednak o wytarcie kurzu i umycie okien, a o rozprawienie się ze złymi nawykami.

 

Zadbajmy o segregację odpadów - Im więcej surowców wtórnych uda się przetworzyć tym mniej śmieci będzie piętrzyć się na wysypiskach czy wypalać w spalarniach śmieci. Wykonane wspólnie z dziećmi kolorowe kosze do segregacji nie tylko ułatwią segregację ale i upiększą Twoje mieszkanie.

 

Nie truj siebie i nas - Czy wiesz, że to co spalasz w piecu to miedzy innymi to czym oddychasz? Spalane w przydomowych kotłowniach plastiki nie zatruwają kogoś po drugiej stronie globu tylko właśnie Ciebie, Twoją rodzinę i Twoich sąsiadów. Pomyśl o tym kiedy następnym razem wrzucisz plastikową butelkę do pieca.

 

Zadbaj o oszczędzanie energii - Często zapominasz zgasić światła albo telewizora wychodząc z domu? Cierpi na tym nie tylko środowisko ale również Twój portfel.

 

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

mail: biuro@ledgo.com.pl

 

Ul. Łokietka 17

Tuszyn 95-080

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200